Od kiedy należy uczyć się architektury?

Opublikowano: 9 kwietnia 2020

Jeśli chcesz zostać architektem, zdobyć bardzo szeroką i przekrojową wiedzę, jeśli bazowo chcesz w ogóle dostać się na studia architektoniczne, musisz poświęcić wiele czasu na naukę. Niestety, nie jest to proces, który można przyspieszyć i potraktować pobieżnie „po łebkach”.

Ucz się rysunku minimum 5 lat. Zaczynając od podstaw, przejdziesz przez kolejne techniki. Nauczysz się korzystać z różnych narzędzi. A przy okazji, cały czas będziesz się uczył perspektywy, kompozycji, światła, cienia, waloru, proporcji, aksonometrii, a nawet projektowania – słowem, wszystkich detali – to długa droga, którą musisz przejść bez skrótów od początku, do końca.

Od ogółu do szczegółu. Bardzo szybko zobaczysz swoje postępy. Na początku każda praca będzie wymagała od ciebie czasu i ogromnego zaangażowania. Z czasem kreska będzie sama sunąć po kartce, a ty w sprawny i wyćwiczony sposób będziesz operował nie tylko narzędziami, lawirując między różnymi technikami, ale również bez głębszej analizy i z coraz mniejszym trudem będziesz potrafił narysować wszystko, co zechcesz.

Pod fachowym okiem. Teoretycznie możesz uczyć się samodzielnie. Nikt jednak wtedy nie wyeliminuje błędów, które na etapie kształcenia się popełnia każdy. Jeśli postanowisz uczyć się w szkole rysunku, możesz być pewien, że będziesz mógł na bieżąco kształtować swoje umiejętności, eliminując przy tym błędy. Zyskasz również możliwość zadawania pytań, a proces nauki będzie miał usystematyzowany wymiar, który ułatwi ci poukładanie wiedzy w odpowiedni sposób.


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


 

Zobacz również

Zajęcia z architektury dla dzieci – od rysowania do profesjonalnego architekta
Kursy rysunku dla dzieci to źródło niezliczonych profitów. Wszechstronne korzyści wpływają na rozwój małego artysty,...
Więcej
Architektura dla dzieci – nie za wcześnie?
Twoje dziecko przejawia talent artystyczny? Chętnie rysuje obiekty architektury i wyraźnie pasjonuje je ta dziedzina? Możesz...
Więcej