Architektura dla dzieci – zajęcia dla przyszłych architektów.

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Zdarza się, że dzieci już od najmłodszych lat mają sprecyzowane zainteresowania, które wypełniają im cały wolny czas. W takich sytuacjach warto, by rodzice podążali za nimi i zapewnili jak najlepsze warunki rozwoju. Nawet jeśli te zainteresowania wydają się poważne – tak jak architektura.

Czy dziecko w wieku kilku lat może wiedzieć, kim chce zostać w przyszłości?

Zdarza się, że ludzie dorośli nie wiedzą, czym chcą zajmować się w życiu. Może to wynikać z braku zdecydowania lub zbyt wielu pasji. Ale są również sytuacje odwrotne, gdy 6-latek z wielkim uporem mówi, że zostanie… architektem.

Czy tak już zostanie? Takiej pewności nikt ci nie zagwarantuje, ale trzeba temu marzeniu dać szansę. Dlatego w naszej szkole rysunku mamy zajęcia dla dzieci od 6. do 13. roku życia. Pierwsze warsztaty są bezpłatne i nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zabrał na nie swojego dziecko, które na własnej skórze będzie mogło się przekonać, czy architektura to rzeczywiście jego pasja. Pamiętaj, że nic nie musisz kupować – wszystkie materiały zapewnia nasza szkoła.

Jak wyglądają zajęcia i czego nauczy się na nich mały architekt?

Nie musisz się martwić, że dziecko będzie przeciążone pracą. Zajęcia są dostosowane do wieku i poziomu grupy. Nikt nie będzie od razu wymagał perfekcyjnych rysunków, prostych linii i bezbłędnego opanowania perspektywy. Uczymy podstaw i staramy się rozwijać architektoniczną pasję, która z czasem może stać się poważnym planem na przyszłość. Ale nic na siłę.

Nauka rysunku odbywa się w niewielkich, grupach, a każde zajęcia to 1,5 godziny dobrej zabawy w gronie osób, które mają podobne zainteresowania. Warsztaty prowadzą absolwenci lub studenci architektury.

Nasi mali podopieczni na kursie rysunku Mały Architekt nauczą się przede wszystkim:

  • myślenia przestrzennego,
  • jak “budować” rysunek za pomocą cieni,
  • czym jest perspektywa i jak ją wykorzystać przy tworzeniu rysunku,
  • pracowitości i obowiązkowości – każde zajęcia kończą się zadaniem pracy domowej, która jest sprawdzana na kolejnych warsztatach.

Więcej informacji o naszym kursie Mały Architekt dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/maly-architekt


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Zajęcia z architektury dla dzieci – od rysowania do profesjonalnego architekta
Kursy rysunku dla dzieci to źródło niezliczonych profitów. Wszechstronne korzyści wpływają na rozwój małego artysty,...
Więcej
Architektura dla dzieci – nie za wcześnie?
Twoje dziecko przejawia talent artystyczny? Chętnie rysuje obiekty architektury i wyraźnie pasjonuje je ta dziedzina? Możesz...
Więcej